http://www.patikamagazin.hu/cikk/index/13320
  Bejelentkezés
Regisztráció
RSS
A honlapon több, mint 13 000 cikk segíti az Ön gyógyulását!
 
 
Férfi Baba-mama Egészséges ízek Szépség Párkapcsolat és szex Fogyókúra
Gyógyszer nélkül? Betegszervezetek Életvezető Lélek Kultúra Sport & életmód
   
< Vissza  Elsősegély verseny
Gyógyszert a gyógyszertárból!

Tovább >>  

  

Tovább >>  

  

Tovább >>  

Tovább >>  

Tovább >>  

      Tovább >>  

      Tovább >>  

Életmentő verseny diákoknak

Az Országos Mentőszolgálat 2010-ben hetedik alkalommal hirdeti meg az Országos Elsősegély-ismereti Versenyt

Amelynek szerkesztőségünk kezdetektől fogva támogatója. „A versenyt 2004-ben egy mentőorvos barátommal találtuk ki, és szervezzük, azóta is hobbiból” – nyilatkozta a verseny egyik főszervezője Marsi Zoltán. „Már az első évben is meglepődtünk a sok jelentkezőn, akkor 485 csapat regisztrált, de 2009-ben minden rekordot megdöntöttünk a 671 csapatregisztrációval.”

A háromfős csapatoknak először három internetes fordulón kell összemérniük tudásukat, majd a legjobbak kerülnek a két napos budapesti döntőbe, ahol élethűen megrendezett baleseti szimulációkban kell helytállniuk. A cél nem csak az elsősegély-ismeretek bővítése és kialakítása, hanem ennél sokkal több. Mindig szerepelnek biológiai ismeretekkel, egészséges életmóddal kapcsolatos kérdések is, ennek keretében kell az egyes fordulókban a Patika Magazint is segítségül hívniuk a versenyzőknek.

elsősegély


„A verseny további célkitűzése, hogy az iskolák valamiféle kapcsolatot alakítsanak ki a helyi mentőállomással. Ennek okán szerepel a második fordulóban mindig egy olyan feladatsor, amely megoldásához szükséges mentődolgozók bevonása” – nyilatkozta Dr. Mártai István versenyszervező (OMSZ). „Többnyire kedvező visszajelzéseket kapunk a csapatoktól a mentőállomásokon tett látogatásuk kapcsán, amelyet a verseny honlapján egy szavazó rendszeres véleményalkotással mérünk.

Az iskolai egészségfejlesztést megcélzó versenyre nemcsak azok jelentkezését várják, akik már jártasak a segélynyújtásban, hanem azokét is, akik szeretnék azt megtanulni, hisz minden fordulóhoz komoly szakirodalom áll rendelkezésre, amely az internetről letölthető. A szervezők 2010-ben még több iskolát és pedagógust szeretnének bevonni, hogy ezzel is népszerűsítsék a sajnos igen hátrányos helyzetben lévő elsősegély-ismereteket.

További információ a verseny honlapján http://oev.hazipatika.com.


2009-12-14 14:34:07

További cikkek:

JELES NAPOK
Febr.
09.

Ma Abigél, Alex napja van.

Sok gyermekorvos és gyakorló anyuka ragaszkodik a "patikai popsikenőcsökhöz", amiket a gyermekorvos…
Habár a gyermekek helyes fogápolásra való nevelése a kicsik növekedésével együtt fejlődik, mégis sok…
"Anyu, apu, gyertek játszani!" - nos, ez gyakori kívánság. Ideális lenne, ha naponta sor kerülne közös…
Egy 16 éves fiú meghalt, mert öngyújtógázt szívott. Ezt a szert egyre több fiatal használja bódító hatása…
Hírek újonnan megjelent termékekről

 

 

Impresszum   |    Médiaajánlat   |    Adatkezelési nyilatkozat