http://www.patikamagazin.hu/cikk/index/13540/legalisan-vasarolhato-partydrog_html
  Bejelentkezés
Regisztráció
RSS
A honlapon több, mint 13 000 cikk segíti az Ön gyógyulását!
 
 
Férfi Baba-mama Egészséges ízek Szépség Párkapcsolat és szex Fogyókúra
Gyógyszer nélkül? Betegszervezetek Életvezető Lélek Kultúra Sport & életmód
   
< Vissza  Életvezető / Szenvedély-betegségek
Gyógyszert a gyógyszertárból!

Tovább >>  

  

Tovább >>  

  

Tovább >>  

Tovább >>  

Tovább >>  

      Tovább >>  

      Tovább >>  

Legálisan vásárolható partydrog!

Eljárást indíthat a BRFK, a mephedrone nevű szer a tengerentúlon már több halálos áldozatot is követelt!

drogA hazai kábítószerpiacon egy új, Mephedrone nevű „partidrog” jelent meg, melyet internetes forgalmazói porszívó-illatosítóként vagy növényi növekedést serkentő tablettaként árulnak.

A hirdetésekben ugyan jelzik, hogy a készítmény emberi fogyasztásra nem alkalmas, ám a blogolók, fórumozók és a világhálót böngészők hamar rájöttek, hogy a szer „nem rendeltetésszerű használatával” a már ismert drogokhoz hasonló kábítóhatás érhető el.

Értesülve a veszélyről, az ÁNTSZ Országos Tisztifőorvosi Hivatal közegészségügyi főosztálya felvette a kapcsolatot a Drogfókuszponttal. A nemzetközi korai jelzőrendszeren keresztül is megtörtént a riasztás. Az ominózus készítményt a BRFK laboratóriuma beazonosította, a VPOP pedig több alkalommal foglalt már le ilyen anyagot. Az ÁNTSZ felkérte a BRFK-t, mérlegeljék egy eljárás megindítását. Az Országos Tisztifőorvosi Hivatalnak a vonatkozó jogszabályok szerint nincs lehetősége helyszíni  ellenőrzésre, illetve nincs nyomozati jogköre sem az eltérő felhasználású készítmények vizsgálatára.

Miért veszélyes a mephedrone? 

A szer fogyasztói között Amerikában már több halálos áldozatot is követelt, több uniós tagállamban is tiltólistán szerepel. Angliában két tinédzser halt meg fogyasztása során. Az ectasy-hoz hasonló elven működő szer hosszútávú egészségkárosító hatása egyelőre még az orvosok előtt is ismeretlen.

Forrás: ÁNTSZ Kommunikációs Főosztály


2010-02-11 09:21:15

További cikkek:

JELES NAPOK
Máj.
23.

Ma Dezső napja van.

Egy közel 100 dohányos fiatal megkérdezésével végzett kutatás eredményei szerint majdnem 70%-os azok…
Évente 14-16 ezer mérgezéses eset történik Magyarországon. A vegyi anyagok minden háztartásban megtalálhatók,…
Egy amerikai felmérés szerint a legtöbb fiatal elismeri, veszélyes, ha vezetés közben telefonálnak vagy…

 

 

Impresszum   |    Médiaajánlat   |    Adatkezelési nyilatkozat