http://www.patikamagazin.hu/cikk/index/13958/tobb-mint-egy-nap-vii-orszagos-patika-nap-2010-junius-2_html
  Bejelentkezés
Regisztráció
RSS
A honlapon több, mint 13 000 cikk segíti az Ön gyógyulását!
 
 
Férfi Baba-mama Egészséges ízek Szépség Párkapcsolat és szex Fogyókúra
Gyógyszer nélkül? Betegszervezetek Életvezető Lélek Kultúra Sport & életmód
   
< Vissza  Kulturális ajánló / Programajánló
Gyógyszert a gyógyszertárból!

Tovább >>  

  

Tovább >>  

  

Tovább >>  

Tovább >>  

Tovább >>  

      Tovább >>  

      Tovább >>  

Több mint egy nap VII. Országos Patika Nap, 2010. június 2.

Immár hetedik alkalommal rendezi Magyarországon az országos patikanapot a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) és a Galenus Kft. közös szervezésben.

gyógyszerészEzen a napon – idén június 2-án (szerdán) – a gyógyszertárak a megszokott szolgáltatásokon felül egyes kiemelt témákban bővebb szakmai tanácsadással és külön szolgáltatással várják a betérő betegeket, látogatókat.

Az idei patikanapról dr. Horváth Tamást, az MGYK elnökét kérdeztük, aki kiemelte annak jelentőségét és betegközpontúságát.

A patikanap, több mint egy nap!

A gyógyszertárak a gyógyszerek kiadása mellett folyamatosan tájékoztatják betegeiket a gyógyszerekről és a betegségükkel kapcsolatos tudnivalókról, fókuszálva a „népbetegségekkel” kapcsolatos felvilágosító munkára, a metabolikus szindrómára. Ennek érdekében az elmúlt négy évben több gyógyszertári gondozási program is indult, amely már országszerte 800 gyógyszertárban érhető el – hangsúlyozza a számadatot az elnök.

Kérdezze meg gyógyszerészét!
A gyógyszertárban minden alkalommal ott a lehetőség, hogy az érdeklődők magasan képzett egészségügyi szakemberrel osszák meg problémájukat és kérjék segítségét. Éljenek ezzel a lehetőséggel és gyógyszereikkel kapcsolatban kérdezzék meg gyógyszerészüket. Milyen alapvető információkkal érdemes tisztában lenni az alkalmazott gyógyszerekről? Arról a gyógyszertárakban is látható plakát ad felvilágosítást.

Az idei patikanap központi témája a fájdalomcsillapítás – ezen belül is a fejfájás csillapítása lesz. A gyógyszerészi szervezetek által közösen létrehozott Gyógyszerészi Gondozás Szakmai Bizottsága által elkészített szakmai irányelv biztosítja majd minden gyógyszertárban az azonos és magas színvonalú segítséget azok számára, akik ilyen problémákkal küszködnek. A fájdalom, mint jelző tünet szinte a mindennapi élet része, a szervezet ily módon jelzi, hogy működésében valami a szokásostól eltérően, kórosan zajlik.

A fájdalom megszüntetésének egyik módja a gyógyszer, amellyel az ok valójában nem szűnik meg, de az életminőség jelentősen javul. Érdemes egy picit megállni, és megfejteni, mit üzen, mit jelez a szervezet a fájdalommal – figyelmeztet erre az MGYK elnöke. – Ezen üzenet megfejtését a gyógyszertárban a gyógyszerész segítségével lehet elkezdeni. Még „egy” fejfájásnál is nagyon sok tényező állhat a háttérben, éppen ezért a tünetek is a legkülönbözőbb formában jelenhetnek meg. Ezek feltárásával egyidejűleg lehet kiválasztani a megfelelő gyógyszert, vagy bizonyos fejfájástípusoknál a megfelelő szakorvosokhoz irányítás a helyes megoldás. Fontos az egészségügyi kapuőri szerepe a gyógyszertárnak, hiszen ez az a hely, ahol a problémát azonosítva a megfelelő helyre irányítják tovább a beteget – szögezi le dr. Horváth Tamás.

A programban részt vevő gyógyszertárakban az idei patikanapon is különféle szűrővizsgálatokat végeznek. A betegek ugyanakkor kérhetik, hogy részesei legyenek az adott gyógyszertárban futó gondozási programnak, amely keretében a mért adatokat rögzítik és később hónapról hónapra követik, ezzel biztosítva az egyénre szabott tanácsadás lehetőségét.

gyógyszerészKiemelt témáink mellett folyamatosan elérhetők a korábbi években útjára indított új
szolgáltatások is, hiszen a gyógyszerészi szolgálat és szolgáltatás nemcsak kampányszerűen van jelen, hanem folyamatos a szakmai rendelkezésre állás a lakosság felé a gyógyszertárakban.


Ez a nap apropó lehet arra is, hogy elvigyék otthoni házipatikájukat a gyógyszertárba. A gyógyszerészek annak átnézését követően a lejárt gyógyszerkészítményeket, mint speciális hulladékot a gyógyszertárakban át is veszik megsemmisítésre. Az átvizsgálás során lehetőség kínálkozik feltölteni a házipatikát, sőt a gyógyszerésze segít az egész család számára megfelelő útipatikát is összeállítani, amely a nyári kirándulások, vagy akár a hosszabb utazások során is hasznosnak bizonyulhat. A patikanap célja az is, hogy a lakosság jobban megismerhesse a gyógyszerészi munkát – fejezi be a beszélgetést dr. Horváth Tamás.

A kamara erősíteni szeretné a gyógyszerészek és a betegek közötti kapcsolatot és megmutatni a gyógyszerészek, mint egészségügyi szakemberek aktív szerepvállalását a népegészségügyi célok megvalósításában. A programokkal tudatosítani szeretnénk, hogy a betegek együttműködése, a gyógyszerszedés módja, az ajánlások betartása nagymértékben befolyásolja a gyógyszeres terápia sikerét, azaz a gyógyulást.

Ezért az eredményt minden esetben a termék (gyógyszer) és információ együttese adja meg. Tisztelje meg bizalmával a gyógyszerészeket a patikanapon is!

HORVÁTH-SZIKLAI ATTILA
ORSZÁGOS ÜGYVITELI VEZETŐ
MGYK ORSZÁGOS HIVATALA


2010-05-22 11:00:00

További cikkek:

JELES NAPOK
Máj.
23.

Ma Dezső napja van.

Dr. Czeizel Endrelegújabb könyvének könyvbemutatója lesz 2009. november 11-én.
2012. május 19-én Food Revolution Day. Magyarországon ebben az évben ünneplik először ezt a napot, amit…
A karácsony pszichológiai szempontból nem mindenki számára jelent felhőtlen pihenést, igazi ünnepi hangulatot,…

 

 

Impresszum   |    Médiaajánlat   |    Adatkezelési nyilatkozat