1. Mert nem kell kisruhában flangálni: a réteges öltözködés sokkal több lehetőséget ad a súlyfölösleg, vagy éppen a túl vékony testrészek elrejtésére.
2. Mert végre lehet élénk rúzst használni, és egy kicsit többet sminkelni. A vörös rúzs a legszürkébb napot is romantikusan fotószerűvé változtatja, és smink meg nem olvad le az arcról.
3. Mert elő lehet venni a legkedvesebb téli ruhákat: majdnem olyan érzés, mintha egy teljesen új ruhák közül lehetne válogatni.
4. Mert nem kell félteni a gyereket a napszúrástól, és vízzel teli palackból kínálgatni. Egy réteggel több, és máris rohangálhat a játszótéren.
5. Mert a kávéházak, teaházak sokkal hangulatosabbak: és annyira jól esik egy csésze gőzölgő nedű.
6. Mert utazáskor a városnézés nem hasonlít egy trópusi teljesítménytúrára, hanem kifejezetten frissítően hat.
7. Mert nem kell félni a leégéstől, napfényvédő szerek nélkül is lehet élvezni egy-két kósza napsugarat.
8. Mert a hűvösben jobban lehet aludni, jobban lehet sportolni és a hideg hatására kicsivel több kalória ég el.
9. Mert a lassabban nő a gaz, és kevesebb munkával sokkal szebb a kiskert.
Németh Ildikó
2010-09-02 07:00:00