http://www.patikamagazin.hu/cikk/index/14491/dogos-varandos:-feszulos-popsi-es-latszolag-semmi-hizas_html
  Bejelentkezés
Regisztráció
RSS
A honlapon több, mint 13 000 cikk segíti az Ön gyógyulását!
 
 
Férfi Baba-mama Egészséges ízek Szépség Párkapcsolat és szex Fogyókúra
Gyógyszer nélkül? Betegszervezetek Életvezető Lélek Kultúra Sport & életmód
   
< Vissza  Kismamablog

Tovább >>  

  

Tovább >>  

  

Tovább >>  

Tovább >>  

Tovább >>  

      Tovább >>  

      Tovább >>  

Dögös várandós: feszülős popsi és látszólag semmi hízás!

A 18. héten fedeztem fel ez egyik legkényelmesebb viseletemet az egész terhesség alatt, ekkor mentem genetikai ultrahangra és egy újabb védőnői találkozásra is sor került.

Védőnőhöz menni jó!

A fiatal lány a mérlegre áll, és egy védőnő ellenőrzi az eredményt.Többek között azért is, mert jó vele beszélgetni, kedves és minden bugyuta és kevésbe bugyuta kérdésre is hosszantartó és kielégítő választ ad. Egyetlen pillanata van a vele való találkozásnak, amit már csak azért sem szeretek, mert nőből vagyok, másrészt azért mert ez az én esetemben egy gyenge pontot jelent. Ez pedig a mérlegre állás. Azt sem értem, miért van az, hogy otthon mindig kevesebbnek látszik az, amit ott, vagy a nőgyógyásznál mérünk? Megfigyeltem, hogy hiába próbálom kitaktikázni – és előző nap koplalni gyarapodó testem – az eredmény szinte mindig 1-2 kilóval több, mint az otthoni szuper mérlegen, amit amúgy nem olcsón vettünk az egyik hipermarketben.

Ezen kívül persze nagyon jó a védőnőnél lenni, aki mintegy társalkodónő vesz részt már az életemben. Ő elmeséli, mikor milyen vizsgálatok jönnek, mire kell bejelentkezni, mit kell előtte tenni, mit, hogyan, mennyit szabad enni, inni, illetve kitölti a várandós kiskönyvet is. Megnézi, elemzi az előző hetekben végzett vizsgálatok eredményeit és bevési a könyvbe őket. Vérnyomást, súlyt mér és szívhangot hallgat. Engem amúgy ebben az időben még dicsértek, ő és a nőgyógyászom is, hogy ügyes vagyok, alig híztam valamit. Persze ők nem tudják, de pont a terhességem előtt kezdtem bele egy diétába, így ha ahhoz viszonyítjuk a súlyomat, akkor nem is keveset gyarapodtam. Mindenesetre ilyenkor az ismerőseim még rendszerint azzal a felkiáltással fogadtak, hogy „Zsuzsi, te még nem híztál semmit és szinte nem is látszik, hogy gyermeket vársz!”. Ez persze abból a szempontból nem jó, hogy az ember lánya az ilyenkor érzett gyermekvárós boldogságát legszívesebben hatalmas betűkkel a homlokára írná, és semmiképp sem tartaná titokban.


Nő a pocim!

Az öltözködés, annak ellenére, hogy az ismerőseim szerint „még nem híztam semmit” kezd egyre problémásabb lenni. Ugyanis a hasam az, ami növekedésnek és állandó feszülésnek indult. Ha benyomódik, akkor kimondottan fáj és egyre kellemetlenebb a lehajolás, a behajolás és az ezekhez hasonló műveletek. Kezdetnek annyit tudtam tenni, hogy kiiktattam az életemből az eddig oly kedvelt szűk farmerjaimat, amikben megszokott volt, hogy eddig mindig behúztam a hasam és így éltem. Viszont mivel nekem más farmerom nincs, csak szűk, így új alternatívák után kellett néznem.


Éljenek a 80-as évek!

Hát igen, és most elkezdtem imába foglalni annak a divattervezőnek a nevét, aki annak idején megalkotta az egyik legcikibb ruhadarabot, a cicanadrágot. De a legjobb fej az volt, aki most visszahozta ezt divatba. A fekete cicanadrág ápol és eltakar, ha ráveszek egy feszülős pólót kihangsúlyozom a dús kebleket, a gömbölyödő pocit úgy, hogy közben – amennyire lehet – eltakarom a szintén terebélyesednék indul hátsót. Mindezt úgy, hogy a cicanadrág amúgy derékra feszülő gumírozását misztikusan behelyezem a pocim alá. Így nem feszül, nem okoz fájdalmat és még kényelmes is. A hófehér lábakat pedig eltakarja. Kérem szépen, van ennél jobb találmány? Azóta vettem belőle szürkét és barnát is, amiket előszeretettel viselek bárhova. Egy csinos pólóval kombinálva tökéletes várandós viselet.


Tilos a napfürdőzés

Sajnos. Nemrég költöztünk gyönyörű vidéki kúriánkba, sőt palotánkba a párommal, ahol a szomszéd a Gödöllői Tájvédelmi Körzet, mégsem hódolhatok a napozás szenvedélyének. Napozni ugyanis várandósan nem szabad! A felforrósodott vér alhasi vérbőséget, ami pedig vetélést okozhat.


Hibátlan eredmények a második genetikai uh-n

Ezen a héten volt aktuális a második genetikai ultrahang, amit kedves nőgyógyászom végzett el. Szokásosan boldogan feküdtem fel az asztalra, hogy megcsodálhassam növekvő kisfiamat.

Az orvos ilyenkor alaposan szemügyre veszi, megfelelően fejlődnek-e a magzat szervei. Sor kerül a koponya és az agy szerkezetének, a gerinc épségének vizsgálatára, ellenőrzi a szív négy üregének meglétét, a rekeszizom és a hasfal épségét, a hólyag és a vesék működését. A végtagok épsége az apró csontok meglétének alapos vizsgálatával állapítható meg. A legtöbb korszerű ultrahangkészülék súlybecslő programmal működik, mely a hosszadatok ismeretében kilencven százalékos pontossággal meg tudja állapítani, mekkora lehet a magzat súlya. Fontos információ a magzat mozgása is. (A Kismama terheskönyve – 2008, Sanoma)


Fekvés még mindig

Ezen a héten még folyamatos fekvésre voltam kényszerítve, hiszen tartott a 2 hetes ágynyugalom parancsa. A televízió adta örömöket gyorsan kihasználtam, de képtelen voltam felvenni a portfóliómba egyetlen brazil vagy mexikói szappanoperát, így maradt az akkor még futó „médium” és egy délutáni vámpíros sorozat. A könyveim adta boldogságnak is hamar vége szakadt, mivel rájöttem, hogy napközben is képes vagyok a 24. oldal után édesdeden elaludni. A sok fekvés és alvás miatt ekkor már kezdtem érezni, hogy egyre jobban fogy az energiám. Itt még azt terveztem, hogy hétfőn belevetem magam a munkába, de az élet azt akarta, hogy itthon pihenve töltsem az elkövetkezendő heteket, hónapokat.

Folytatás következik…


Bedő Zsuzsanna


2010-10-12 08:00:00

További cikkek:

JELES NAPOK
Máj.
23.

Ma Dezső napja van.

Sok gyermekorvos és gyakorló anyuka ragaszkodik a "patikai popsikenőcsökhöz", amiket a gyermekorvos…
Habár a gyermekek helyes fogápolásra való nevelése a kicsik növekedésével együtt fejlődik, mégis sok…
"Anyu, apu, gyertek játszani!" - nos, ez gyakori kívánság. Ideális lenne, ha naponta sor kerülne közös…
Egy 16 éves fiú meghalt, mert öngyújtógázt szívott. Ezt a szert egyre több fiatal használja bódító hatása…
Hírek újonnan megjelent termékekről

 

 

Impresszum   |    Médiaajánlat   |    Adatkezelési nyilatkozat