http://www.patikamagazin.hu/cikk/index/15181/ha-tobb-az-irastudo-kevesebb-a-bunelkovetes_html
  Bejelentkezés
Regisztráció
RSS
A honlapon több, mint 13 000 cikk segíti az Ön gyógyulását!
 
 
Férfi Baba-mama Egészséges ízek Szépség Párkapcsolat és szex Fogyókúra
Gyógyszer nélkül? Betegszervezetek Életvezető Lélek Kultúra Sport & életmód
   
< Vissza  Életvezető / Életmód

Tovább >>  

  

Tovább >>  

  

Tovább >>  

Tovább >>  

Tovább >>  

      Tovább >>  

      Tovább >>  

Ha több az írástudó, kevesebb a bűnelkövetés?

Javuló trendet mutatnak a fejlődési indikátorok Dél-Afrikában. Nőtt az írástudók és továbbtanulók aránya, miközben valamelyest csökkent a bűnelkövetések, elsősorban a gyilkosságok száma.

A South African Institute for Race Relations (SAIRR) felmérése szerint javuló trendet mutatnak egyes fejlődési indikátorok Dél-Afrikában, igaz a pozitív változások mellett több szektorban is stagnáló és romló viszonyokat tártak fel.

 

Kevesebb a bűnelkövetés, de rosszabb az egészségügyi helyzet

A vizsgálat két területen, a bűnözés és az oktatás témájában mutatott ki javulást. Az eredmények szerint folyamatosan nő az írástudók, továbbá az iskolázottak aránya az országban. A 2009-es évhez képest például 2010-ben 18 százalékkal nőtt az egyetemre jelentkezők száma. Ugyanezen időszak alatt nyolc százalékkal kevesebb gyilkosság történt, és ha nem is jelentős mértékben, de csökkent az erőszakos bűncselekmények száma is.

A két fontos területen elért javulás ellenére azonban Dél-Afrika fejlődési üteme továbbra sem bíztató. Az elmúlt évben mind a gazdasági, mind az esélyegyenlőségi, egészségügyi és életminőségi indikátorok romló tendenciát mutattak. A gazdasági helyzet a csökkenő GDP és az elsősorban a fiatalokat sújtó, növekvő munkanélküliség miatt romlott. Mindeközben az országban továbbra is nő csecsemőhalandóság, a HIV fertőzöttek aránya, és folyamatosan csökken a nők várható élettartama.

ELTE Társadalomtudományi Kar
(BSD)


2011-03-20 15:00:00

További cikkek:

JELES NAPOK
Máj.
23.

Ma Dezső napja van.

Egy közel 100 dohányos fiatal megkérdezésével végzett kutatás eredményei szerint majdnem 70%-os azok…
Évente 14-16 ezer mérgezéses eset történik Magyarországon. A vegyi anyagok minden háztartásban megtalálhatók,…
Egy amerikai felmérés szerint a legtöbb fiatal elismeri, veszélyes, ha vezetés közben telefonálnak vagy…

 

 

Impresszum   |    Médiaajánlat   |    Adatkezelési nyilatkozat