A fegyelmező eszközök közül a Nagy-Britanniában komoly hagyományokkal bíró pálcázásra is rákérdeztek a kutatók, és meglepő eredményt kaptak. A szülők 49 százaléka, míg a diákok 19 százaléka szerint a brit osztálytermekbe vissza kellene hozni a pálcázást mint fegyelmező eszközt.
A kevésbé durva fegyelmezést természetesen többen támogatják. Az osztályból való kiküldést a szülők
89, a iskola utáni elzárást 88, az ebédidő alatti elzárást pedig 87 százaléka támogatja. Érdekes, hogy a szülők mindössze 55 százaléka ért egyet azzal, hogy az iskolában üvöltözzenek a gyerekével.
A kutatás szerint a szülők 91 százaléka úgy gondolja, hogy a tanárok egyre inkább félnek a diákjaiktól, és 86 százalékuk szerint pedig a szülők is félnek saját gyerekeiktől. Tízből kilenc szülő szerint a fegyelmezéstől az esetleges jogi szankcióktól.
Melyik híresség személyisége a legmegfelelőbb?
A kutatásban arra is rákérdeztek kit tartanának ideális női és férfi tanár személyiségnek a valódi és kitalált hírességek közül. A szülők körében 40 százalékkal a homoszexualitását nyíltan felvállaló rendkívül népszerű színész, Stephen Fry végzett az első helyen, míg a diákok 36 százaléka a Harry Potter könyvekből ismert Albus Dumbledore mellett tették le a voksukat.
A legideálisabb női tanárnak a szülők 48 százaléka az ismert tévés személyiséget, Carol Vordermant tartja, míg a diákok 40 százaléka a Harry Potter könyvek szerzőjét, J.K Rowlingot látná legszívesebben a katedrán.
ELTE Társadalomtudományi Kar
(BSD)
2011-09-20 13:30:00