http://www.patikamagazin.hu/cikk/index/16162/etrendorseg-magancegeknel_html
  Bejelentkezés
Regisztráció
RSS
A honlapon több, mint 13 000 cikk segíti az Ön gyógyulását!
 
 
Férfi Baba-mama Egészséges ízek Szépség Párkapcsolat és szex Fogyókúra
Gyógyszer nélkül? Betegszervezetek Életvezető Lélek Kultúra Sport & életmód
   
< Vissza  Egészséges ízek

Tovább >>  

  

Tovább >>  

  

Tovább >>  

Tovább >>  

Tovább >>  

      Tovább >>  

      Tovább >>  

Étrendőrség magáncégeknél

"Étrendőrség" felállítását, mármint az alkalmazottak étkezésének ellenőrzését javasolja egy egészségügyi agytröszt Nagy-Britanniában.

A 2020Health nevű tanácsadó cég a dolgozók egészséges táplálkozását azért szorgalmazza, hogy kevesebb legyen a szigetországban a betegség miatti munkahelyi hiányzás. A legutóbbi statisztikai adatok szerint Nagy-Britanniában évente 175 millió munkanap megy veszendőbe betegség okán, ami 100 milliárd font - 30 ezer milliárd forint - veszteséget jelent a nemzetgazdaságban.

 

Cél: kevesebb hiányzás


A vállalat egyebek közt javasolja a helyi egészségügyi

hatóságok szerepének erősítését,Tányéron szendvics és zöldségek. jogkörük szélesítését. Ebbe beletartozna a dolgozók étrendjének figyelése és az egészségesebb étkek felé terelése tanácsadás révén.

 

A tanácsadó cég az otthonról végezhető távmunka lehetőségeinek szélesítését is javasolja, hogy azok, akik betegségükből már lábadoznak, de munkahelyükre még nem tudnak visszatérni, hazulról is be tudjanak kapcsolódni a munkába. A 2020Health jelentésében kitér arra, hogy gyakoribbá kellene tenni a munkahelyi egészségügyi vizsgálatokat, a rákszűrést, a szív- és érrendszeri ellenőrzéseket.


A brit közegészségügynek egyébként a saját háza táján sem ártana sepernie, mivel - a tanácsadó cég szerint - 3,4 millió munkanap kiesésének vehetné elejét, ha javítaná dolgozói egészségét - adta hírül a The Daily Telegraph.

MTI
(BSD)


2011-12-27 17:00:00

További cikkek:

JELES NAPOK
Máj.
24.

Ma Eszter, Eliza napja van.

Az emberek táplálkozásában mindig nagy szerepe volt az édes íznek. Kezdetben növényekből nyertek édesítőanyagokat,…
Az erős hajtásban nemcsak szénhidrátokra van szükségünk, hanem minden tápanyagra. A Nestlé svájci kutatóközpontjának…
Nem minden adalékanyag szintetikus, sőt, valójában számos adalékanyagot természetes alapanyagokból állítanak…

 

 

Impresszum   |    Médiaajánlat   |    Adatkezelési nyilatkozat