5 tipp a meghűlés kezelésére

0
505
Fotó: 123rf.com

A csalóka időjárása megtréfálhatja az óvatlanokat, könnyebb megfázni, mert örülünk a napsütésnek, így nem figyelünk kellően a megfelelő öltözködésre. Ha megfáztunk, akkor adunk pár jó tanácsot a természetes kezelésre.

Sok folyadékfogyasztás

A megfelelő mennyiségű folyadékfogyasztás elengedhetetlen az egészségvédelem szempontjából, és kulcs lehet az esetleges betegségek leküzdésében is. Ha a szervezet vízháztartása nem megfelelő, nem tud kiegyensúlyozottan működni. Mit érdemes inni, ha náthásak vagyunk? A legfontosabb a tiszta víz. Emellett a fájó toroknak jólesik ilyenkor a meleg tea, amit citrommal és mézzel tehetünk finomabbá és még hatékonyabbá. Sokan esküsznek a gyümölcslevekre, de ezekből csupán a frissen préselt gyümölcslevek az igazán jók.

Gyömbér

A mézes gyömbértea igazi csodaszer a beteg testnek. A friss gyömbért hámozzuk meg, vágjuk fel szeletekre, majd öntsük le forró vízzel. Hagyjuk állni, majd frissen facsart citrom és narancs levével ízesítsük, mézzel édesítsük. A gyümölcsök levét és a mézet csak akkor tegyük bele, ha már kicsit kihűlt, forrón ugyanis tönkremennek bennük az értékes vitaminok. A gyömbér erőteljes íze oldja a letapadt váladékot, és segít testünknek izzadni, ami elősegíti a természetes tisztulást.

Fotó: pixabay.com

Csipkebogyó

A csipkebogyó köztudottan magas C-vitamin tartalommal rendelkezik, ezért nagyon jótékony hatással van a meghűlt testre. Az immunrendszert támogatja, ezáltal a természetes védekezőképességet erősíti. Tévhit azonban, hogy a csipkebogyót meleg tea formájában érdemes elkészíteni. Forró vízzel leöntve ugyanis az összes „gyógyereje” elvész, tönkremegy a benne található sok C-vitamin. A helyes elkészítés az áztatás, mind a frissen szedett, mind a gyógynövényboltokban kapható, szárított csipkebogyó esetében. Öntsük le tiszta vízzel, hagyjuk állni, majd leszűrve fogyaszthatjuk is.

Fotó: pixabay.com

Méz

A méz ősidők óta alkalmazott gyógymód, nem véletlenül nevezik folyékony aranynak. Természetes immunerősítő, baktériumölő és gyulladáscsökkentő. A napraforgóméz kitisztítja a torkot, az akácméz és a repceméz pedig a torok fertőtlenítésére lehet megoldás. Immunerősítésre leginkább a vegyes virágmézet és a tiszta akácmézet ajánlják a méhészek.

Kiegyensúlyozott étkezés

Betegség esetén különösen fontos, hogy szervezetünket megfelelő mennyiségű vitaminhoz és ásványi anyaghoz juttassuk. A legjobb, ha sok nyers zöldséget és gyümölcsöt fogyasztunk, nyers állapotukban ugyanis rengeteg vitaminnal tudják segíteni beteg testünket. A megfelelő fehérjebevitel szintén fontos ilyenkor, ezért a húsok fogyasztása is ajánlott, de érdemes rá ügyelni, hogy ne legyenek nehezen emészthetőek az általunk választott ételek, ne terheljük meg a gyomrunkat. A töltött paprika és a halászlé tehát nem a legjobb választás betegség idején!

Forrás: interfood.hu