XXI. Országos Patikanap

0
9
XXI. Országos Patikanap
Fotó: dolgachov © 123RF.com

Várandósok a gyógyszertárban

A magyar Gyógyszerészi Kamara idén is megrendezi a Patikanapot. Ezen a napon a figyelem a gyógyszertárakra, a gyógyszerészekre irányul, természetesen a betegek megfelelő kiszolgálása és a betegközpontú tevékenységük kapcsán.

A Patikanap hivatalos, országos megnyitója Győr-Moson-Sopron vármegye kamarai elnökének, dr. Pápai Zoltánnak a vezetésével a megyében lesz megtartva.

A Patikanaphoz Magyarország összes gyógyszertárának lehetősége van csatlakozni, egyéni aktivitásokat, programokat szervezni arra a napra a betegek bevonásával.

Mint minden évben, így most is a gyógyszertárak részére egy központi programjavaslat is készül, amely vagy a gyógyszertárba betérők egy-egy fontos, kiemelt rétegére fókuszál, vagy valamely betegségcsoportot vesz célba.

Az idei Patikanap témája: Várandósok a gyógyszertárban

A gyógyszertárba nemcsak a betegek térnek be, hanem azok is, akik az egészségük érdekében akarnak tenni valamit, egészségvédelmi céllal, esetleg valamilyen tesztet vagy mérőeszközt vesznek, vagy egy olyan életszakaszban vannak, amikor szükségük van a szakember segítségére nem betegségük okán. Ilyen korszak a várandósság, a kismamaállapot, a csecsemőgondozás időszaka, amikor az addigiaktól eltérő egészségügyi tanácsokra, eszközökre, termékekre van szükség.

És igen! A várandósok első útja a patikába vezessen, ahol releváns, hiteles, szakmailag megfelelő, érthető és követhető információt kaphatnak.

Ilyenkor számtalan kérdés zúdul a várandós hölgyre, amire gyorsan kell az adekvát válasz. Milyen ovulációs tesztek léteznek? Mennyit és mit egyen? Milyen gyógyszert vehet be például fejfájás esetén?

Mikor mérje a vérnyomását, és milyen érték a helyes? És a vércukor? Stb., stb. és amikor már megszületett a pici, legyen teljesen egyedi házipatikája otthon – de az mit tartalmazzon? Az ilyen és hasonló kérdésekre kaphat választ a kismama itt, a Patika Magazin oldalain is, és a gyógyszertárakban, országszerte állandóan, de ebben a témában kiemelten június hónapban. Tehát a várandós első útja az egészségügyi információkért a patikába vezessen.